Після пишних святкових застіль незручності через печію стають поширеною проблемою. Багато хто вдається до знайомого з дитинства рецепту – содового розчину – для полегшення симптомів. Однак, наскільки він дієвий та безпечний для здоров'я?

Про це на своїй сторінці Instagram розповів хімік Гліб Репіч.

Експерт вважає цей радянський метод шкідливим, небезпечним та застерігає від можливих наслідків. Він пояснив, що печія зазвичай виникає, коли вміст шлунка, багатого на кислоту, потрапляє назад в стравохід. У таких випадках содовий розчин може тимчасово полегшити стан, нейтралізуючи кислоту. Однак цей метод не вирішує основну проблему і може навіть посилити ситуацію.

Репіч наголосив, що сода, нейтралізуючи кислоту, сигналізує організму про необхідність виділити ще більше кислоти для нормального травлення. Після тимчасового полегшення печії симптоми можуть повернутися з подвоєною силою.

Замість використання соди, хімік рекомендує вдаватися до аптечних засобів від печії, таких як спеціальні гелі. Ці препарати, що вживаються після їди, формують захисний шар на стінках шлунка, адресно усуваючи причини печії.

Якщо під рукою немає ліків - пожуйте кілька мигдальних горішків. Вони можуть допомогти зменшити кислотність у шлунку. Банани, вівсянка, мед, відвар із льону та картопляний сік можуть допомогти зменшити печію, якщо вона не яскраво виражена. Перед сном, якщо ввечері ви переїли та пили алкоголь, підніміть подушку на ліжку на кілька сантиметрів, щоб знизити ризик нічної печії.

При регулярних проявах печії експерт наполегливо радить звернутися до сімейного лікаря, провести необхідне обстеження та підібрати оптимальний курс лікування. Це дозволить ефективно боротися із проблемою, усуваючи її корінь.

Читайте також:

Руйнування м'язів та швидкий набір ваги: ​​повсякденна звичка, яка шкодить здоров'ю та зовнішності

Перестаньте собі шкодити: харчові звички, які "вбивають" Ваше здоров'я

Багато хто п'є його щодня: названий найнебезпечніший для здоров'я чай - загрожує хворобами